Uchwała nr 169/2004
Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z dnia 16 grudnia 2004r.
w sprawie: zasad zwiększenia wynagrodzeń pracowników Uniwersytetu Medycznego oraz ustalenie kosztów godzinowych pracy pracowników UM.
Na podstawie art. 117a ust. 5 ustawy z dnia 12 września 1990r. o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 65, poz. 385 z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 września 2001r. w sprawie warunków wynagrodzenia za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników uczelni państwowych (Dz. U. nr 107 poz. 1182 z późn. zm.) a także § 31 ust. 4 pkt 5 Statutu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wprowadza się zasady zwiększenia wynagrodzeń pracownikom za wykonywanie dodatkowych lub rozszeżonych zadań, powierzonych poza obowiązkami podstawowymi.
§ 1
a) |
środków na realizację projektów badawczych przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Informatyzacji do wysokości zgodnej z kosztorysem i harmonogramem wydatków danego projektu, |
b) |
środków otrzymanych na realizację projektów międzynarodowych, w szczególności w ramach programów ramowych, oraz dofinansowań związanych z tymi projektami do wysokości zgodnej z kosztorysem i harmonogramem wydatków danego projektu, |
c) |
sprzedaży umownych prac badawczych i usługowych do wysokości posiadanych środków w danej umowie. |
§ 2
§ 3
Dla potrzeb planowania kosztów badań i rozliczania projektów w ramach: grantów, z środków międzynarodowych programów badawczych i innych środków zagranicznych ustalam następujące stawki godzinowe:
§ 4
Stawka godzinowa obejmuje:
Stawka ta nie zawiera ZUS-u pracodawcy, choć kwotą tą będzie obciążony budżet projektu.
§ 5
Podstawną wypłaty pracownikowi zwiększonego wynagrodzenia jest wniosek merytorycznie uzasadniony i zatwierdzony do wypłaty przez kierownika projektu badawczego oraz kierownika jednostki organizacyjnej dysponującej środkami finansowymi. Osobą upoważnioną do akceptacji wypłat jest prorektor.
§ 6
Zwiększenie wynagrodzenia pracownikowi nie zmienia warunków ustalonych w umowie o pracę oraz nie stanowi podstawy naliczania wysługi lat.
§ 7
Uchwala wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą obowiązującą od 2 stycznia 2004r.
REKTOR
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Prof. dr hab. n.med. Andrzej LEWIŃSKI