UCHWAŁA nr 291/ 2010
Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
z dnia 30 września 2010 roku
w sprawie opłaty za egzamin reaktywacyjny oraz zasad pobierania opłat za zajęcia dydaktyczne w przypadku ich powtarzania
Na podstawie art. 99 ust. 1 pkt 2, ust. 3 i 4 w związku z art. 105 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm.) w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2006 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej uczelni publicznych (Dz. U. z dnia 28 grudnia 2006 r.) oraz na podstawie §103 ust. 1 pkt 2) Statutu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i §§19-20 Regulaminu studiów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi uchwala się, co następuje:
§ 1
Wprowadza się następujące zasady dotyczące pobierania opłat za zajęcia dydaktyczne w przypadku ich powtarzania na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych oraz za egzamin reaktywacyjny w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, zwanym dalej "Uniwersytetem":
§ 2
§ 3
Ogólne zasady płatności
1. Opłacie podlegają:
a) zajęcia dydaktyczne będące przyczyną powtarzania roku,
b) egzamin reaktywacyjny)*.
2. Wysokość opłat, o których mowa w ust. 1, ustala rektor w oparciu o przewidywane koszty kształcenia.
3. Opłaty za zajęcia dydaktyczne będące przyczyną powtarzania roku winny zostać wniesione w całości na rachunek bankowy Uniwersytetu w terminie podanym w wezwaniu do zapłaty.
4. Opłata za egzamin reaktywacyjny winna zostać wniesiona na rachunek bankowy Uniwersytetu w terminie poprzedzającym dzień przystąpienia do egzaminu reaktywacyjnego)**.
§ 4
Ulgi w opłatach
a) rozłożenie opłaty na raty,
b) odroczenie terminu płatności,
c) obniżenie opłaty
d) umorzenie opłaty.
§ 5
W wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach prorektor ds. nauczania i wychowania może ustalić inne, niż określone w §4 ust. 2, rodzaje ulg w tych opłatach.
§ 6
Uchwała wchodzi w życie z dniem uchwalenia z mocą obowiązującą od dnia 1 października 2010 roku.
§ 7
Traci moc Uchwała Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Nr 103/2009 z dnia 23 kwietnia 2009 roku w sprawie odpłatności studentów za zajęcia dydaktyczne w przypadku ich powtarzania.
REKTOR
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Prof. dr hab. n. med. Paweł Górski
)* Studentowi, który po zaliczeniu pierwszego lub wyższych lat studiów przerwał studia lub został skreślony z listy studentów, przysługuje uprawnienie do ubiegania się o wznowienie studiów, po zdaniu egzaminu reaktywacyjnego na zasadach określonych w regulaminie studiów.
Studentowi reaktywowanemu po skreśleniu z listy studentów ze względu na niedostateczne postępy w nauce nie przysługuje prawo do powtarzania roku studiów.
)** w dniu przystąpienia do egzaminu reaktywacyjnego opłata winna znajdować się na rachunku bankowym Uniwersytetu.