Uchwała nr 369/2006 r.
Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z dnia 25 maja 2006 r.
w sprawie warunków i trybu rekrutacji na I rok studiów stacjonarnych do Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w roku akademickim 2006/2007 oraz formy studiów na poszczególnych kierunkach
Na podst. art. 62 ust. pkt. 2 a także art. 169 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 roku "Prawo o szkolnictwie wyższym" ( Dz. U. nr 164 poz. 1365) uchwala się, co następuje:
§ 1
Jeżeli w niniejszej uchwale mowa jest o:
a. |
egzaminie maturalnym ( tzw. "nowa matura") należy przez to rozumieć egzamin określony w § 140 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 roku w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. nr 199, poz.2046 z pózn. zm.) |
b. |
świadectwie maturalnym należy przez to rozumieć dokument wydany osobie, która zdała egzamin w trybie określonym w punkcie a |
c. |
egzaminie dojrzałości (tzw. "stara matura") należy przez to rozumieć egzamin określony w § 140 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 roku w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. nr 199, poz.2046 z pózn. zm.) |
d. |
świadectwie dojrzałości należy przez to rozumieć dokument wydany osobie, która zdała egzamin w trybie określonym w punkcie c. |
§ 2
Uniwersytet Medyczny w Łodzi przeprowadza rekrutację na I rok studiów stacjonarnych w roku akademickim 2007/2008 na kierunkach i specjalnościach objętych programem nauczania Uniwersytetu Medycznego w Łodzi a w szczególności na Wydziałach:
§ 3
Zarówno kandydaci, którzy uzyskali świadectwo maturalne jak i świadectwo dojrzałości przyjmowani są według uzyskanej w postępowaniu kwalifikacyjnym liczby punktów w ramach limitów przyjęć na poszczególne wydziały i oddziały Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
§ 4
Wydziałowe komisje rekrutacyjne prowadzą odrębne postępowanie rekrutacyjne dla każdego wydziału, kierunku studiów oraz specjalności.
§ 5
Na kierunki: analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny na studia stacjonarne jednolite magisterskie:
§ 6
Na Wydziale Pielęgniarstwa i Położnictwa - na stacjonarne studia pierwszego stopnia - na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo:
§ 7
Na Wydziale Pielęgniarstwa i Położnictwa - na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo - na stacjonarne studia drugiego stopnia mogą być przyjęci kandydaci, którzy przystąpią do konkursu ocen dyplomów licencjackich oraz egzaminu testowego odpowiednio z pielęgniarstwa lub położnictwa klinicznego. Wymagany jest dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na tych kierunkach.
§ 8
Na Wydziale Fizjoterapii - na stacjonarne studia pierwszego stopnia:
§ 9
Na Wydziale Fizjoterapii - na stacjonarne studia drugiego stopnia - kandydaci są zobowiązani do przystąpienia do egzaminu testowego z przedmiotów kierunkowych studiów pierwszego stopnia. Wymagany jest dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na tym kierunku.
§ 10
Na Wydziale Farmaceutycznym - na kierunku kosmetologia - na stacjonarne studia pierwszego stopnia:
§ 11
Na Wydziale Farmaceutycznym - na kierunku kosmetologia - na stacjonarne studia drugiego stopnia - kandydaci są zobowiązani do przystąpienia do egzaminu z kosmetologii oraz konkursu ocen dyplomów licencjackich. Wymagany jest dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na tym kierunku.
§ 12
Na Wydziale Nauk o Zdrowiu:
§ 13
Brak oceny z przedmiotu zdawanego na określonym poziomie wskazanego jako obowiązkowy na poszczególne kierunki studiów nie wyklucza kandydata z toku postępowania kwalifikacyjnego, ale jest równoznaczny z otrzymaniem przez kandydata 0 punktów z tego przedmiotu.
§ 14
Osoby ubiegające się o przyjęcie wnoszą opłatę ustaloną przez Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w oparciu o Rozporządzenie właściwego ministra.
§ 15
Limit miejsc zostanie ustalony na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Limit miejsc określony na dany kierunek studiów może być pomniejszony o liczbę osób, które będą przyjęte w trybie odwoławczym.
§ 16
Jeżeli limit przyjęć zostanie przekroczony lub niedopełniony przez kandydatów o jednakowej punktacji wydziałowe komisje rekrutacyjne mogą dokonać zwiększenia lub zmniejszenia limitu, tak, aby ostateczna liczba przyjętych w najmniejszy sposób odbiegała od limitu.
§ 17
Posiadacze matury międzynarodowej podlegają tym samym zasadom, co pozostali kandydaci.
§ 18
Wyniki postępowania komisji rekrutacyjnych są jawne. Komisje podają do wiadomości wyniki egzaminu wstępnego.
§ 19
Od decyzji wydziałowej komisji rekrutacyjnej służy odwołanie do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Podstawą odwołania może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia. Decyzję podejmuje Rektor po rozpatrzeniu wniosku Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Decyzja Rektora jest ostateczna.
§ 20
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia
REKTOR
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Prof. dr hab. n.med. Andrzej LEWIŃSKI