UNIWERSYTET MEDYCZNY
w ŁODZI
Zarządzenie nr 15 / 2010
Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
z dnia 23 lutego 2010 roku
Dotyczy: zmiany Zarządzenia Nr 20/2007 Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
z dnia 26 kwietnia 2007 roku w sprawie diet i innych należności z tytułu podróży służbowych na obszarze kraju.
Na podst. § 52 ust. 4 pkt 8 Statutu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z dnia 29.06.2006 r. z późn. zm., w zw. z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 r.
w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności, przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej, z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju ( Dz.U.02.236.1990 z późn. zm. ) wprowadzam następujące zmiany
w Zarządzeniu Nr 20/2007 Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z dnia 26 kwietnia 2007 roku w sprawie diet i innych należności z tytułu podróży służbowych na obszarze kraju zarządzam co następuje:
Zmianie ulega w całości § 3 w/w Zarządzenia i otrzymuje brzmienie :
- Środek transportu właściwy do odbywania podróży służbowej określa pracodawca w poleceniu wyjazdu służbowego. Nieuzasadniona, samowolna zmiana przez pracownika rodzaju środka transportu może spowodować odmowę zwrotu kosztów w części przekraczającej koszty przejazdu środkiem transportu określonym w poleceniu dotyczącym odbycia podróży służbowej.
- Zwrot kosztów przejazdu obejmuje cenę biletu określonego środka transportu z uwzględnieniem przysługującej pracownikowi ulgi na dany środek transportu, bez względu na to, z jakiego tytułu ulga ta przysługuje.
- Podróż służbową można odbywać zarówno pociągiem jak i autobusem przy czym :
- zwrot kosztów za pociąg przysługuje maksymalnie do II KL. IC i I kl. TLK przy podróż powyżej 250 km
- Na wniosek delegowanego podróż służbową można odbyć samochodem stanowiącym
własność pracownika.
- Rozliczanie przejazdu samochodem następować będzie w wysokości stawki 0,25 PLN za 1 km na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu załączonej do polecenia wyjazdu służbowego. Oprócz zwrotu obliczanych na tej zasadzie kosztów, pracownik nie ma prawa do zwrotu żadnych innych kosztów jakie poniósł nawet jeśli ma rachunki, które potwierdzają wydatki. Pracodawca nie zwraca więc wydatków za : naprawę samochodu, miejsca parkingowe, przejazdy płatną autostradą itp.
- Rozliczenie kosztów użycia samochodu prywatnego do celów służbowych przysługuje
w uzasadnionych przypadkach np.
- delegowany ma do przewiezienia dokumenty , sprzęt, paczki itp.,
- brakuje dogodnego połączenia / kilka przesiadek /,
- czasowa niedogodność połączeń,
po uzyskaniu zgody Rektora UM, Kanclerza UM lub bezpośredniego przełożonego.
- W przypadku kiedy podróż służbowa odbywa się samochodem prywatnym przez co najmniej 3 osoby, właściciel samochodu otrzyma zwrot kosztów za 1 km w wysokości 0,8358 zł. /poj. silnika powyżej 900 cm3/. Po uprzednim uzyskaniu zgody Rektora lub Kanclerza UM.
- Powyższe zmiany obowiązują z dniem podpisania zarządzenia.
R E K T O R
Prof. dr hab. Paweł Górski
Otrzymują:
- wszystkie jednostki organizacyjne.