Zarządzenie Nr 9 / 2006
Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
z dnia 20 lutego 2006r.
w sprawie odpłatności studentów za zajęcia dydaktyczne
Na podstawie art. 99 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 164 z dnia 23.08.2005 poz. 1365) oraz w związku z § 8 pkt 1, §§ 9 - 10 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 1991 r. w sprawie zasad gospodarki finansowej Uczelni (Dz. U. nr 84 poz. 380 zm. Dz. U. 112, poz. 485) postanawiam:
§ 1
Wprowadzić odpłatność za zajęcia dydaktyczne na niestacjonarnych studiach: lekarskich, farmaceutycznych, stomatologicznych, zdrowia publicznego, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, technik dentystycznych, kosmetycznych, pielęgniarskich, położniczych.
§ 2
Odpłatność obejmuje zajęcia dydaktyczne przewidziane w rocznym planie zajęć.
§ 3
Wysokość opłat ustala Rektor w oparciu o planowane koszty kształcenia w danym roku. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Rektor, na udokumentowany wniosek studenta może zwolnić studenta z obowiązku wniesienia opłaty w całości lub części.
§ 4
Informacje o wysokości opłat podawane są do wiadomości zainteresowanych przed rozpoczęciem postępowania kwalifikacyjnego.
§ 5
Oplata w ustalonej wysokości na studiach niestacjonarnych (wieczorowych) za dany rok akademicki winna być wniesiona przed rozpoczęciem danego semestru tj.:
Oplata w ustalonej wysokości na studiach niestacjonarnych (zaocznych) winna być wniesiona w czterech równych ratach, po dwie wpłaty w każdym semestrze. Terminy poszczególnych wpłat:
Studenci studiów niestacjonarnych Wydziału Fizjoterapii, którzy rozpoczęli studia wcześniej niż w roku 2003 wnoszą opłaty na dotychczasowych zasadach to jest w miesięcznych ratach.
§ 6
Nie przewiduje się zwrotu całości ani części pierwszej raty opłaty w przypadku rezygnacji ze studiów w trakcie pierwszego semestru.
W przypadku nie podjęcia studiów zwracana oplata będzie pomniejszona o 2% z tytułu kosztów administracyjnych.
§ 7
Opłaty wnoszone są na konto bankowe odpowiedniego Wydziału.
§ 8
Osoby studiujące na studiach niestacjonarnych powtarzające rok z powodu niezadowalających wyników w nauce wnoszą opłatę za powtarzane przedmioty tak jak studenci studiów stacjonarnych.
§ 9
W przypadku uzyskania zgody Dziekana na udział awansem w zajęciach następnego roku, student studiów niestacjonarnych wnosi opłatę za te studia w wysokości ustalonej przez JM Rektora dla danego kierunku w danym roku akademickim.
§ 10
Niedopełnienie przez studenta zobowiązań finansowych wobec Uniwersytetu może spowodować skreślenie z listy studentów.
§ 11
Traci moc zarządzenie wewnętrzne Nr 32/2003 z dnia 11.06.2003 r.
§ 12
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 01.03.2006 r.
REKTOR
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Prof. dr hab. n.med. Andrzej Lewiński